V netradičním kurzu fotografování vás naučím “tajné triky” a na vlastních fotografiích z celého světa vám ukážu osvědčené postupy, s nimiž i začátečník s obyčejným fotoaparátem dokáže doslova “přes noc” fotit ještě lépe. A pokud již fotografování patří k vašim koníčkům či vášním, nabízím vám kurz pro pokročilé, v němž se dozvíte řadu “pokročilých triků”.  Zkrátka: není kurz jako kurz!

Podobnosti najdete ZDE (na mých stránkách Amaze.cz)

Kde fotokurz probíhá?

Ne každý vám tak hezky zapózuje jako japonské gejši. Kjóto, 2010.

V prostorách Klubu cestovatelů (Restaurace Karavanseraj), Masarykovo nábřeží 22, Praha 1. Mapa je ZDE.

Pokud chcete fotokurz koupit jako dárek, vyrobím vám Dárkový poukaz. Kurz není nutné koupit na konkrétní datum, prostě darujte poukaz, datum domluvíme později.

Případně prozkoumejte i mé další kurzy fotografování v Praze…

Jak se přihlásit?

Nejrychlejší cesta je použít e-shop s kurzy na mé stránce Amaze.cz. Případně mi napište mail na kurzy@amaze.cz, domluvíme detaily. Kurz fotografování doporučuji zaplatit co nejdřív, obvykle se zaplňují dosti rychle.

Pokud by se vám termíny nehodily, stále více studentů navštěvuje i mé online kurzy fotografování, prozkoumejte je též!

A pokud hledáte mé kurzy s iPhonem, najdete je zde: Kurzy focení s iPhonem Honzy Rybáře.  Články o posledních modelech najdete i zde: iPhone 13 Pro – rady a tipy, případe zde iPhone 13 Pro – recenze.

Co vám kurz dá?

Především sebevědomí, že vy i váš fotoaparát (drahý i ten nejobyčejnější) dokážete mnohem více, než jste si mysleli. A také uvidíte desítky unikátních fotek z celého světa.

Odkud se vezme to sebevědomí?

Ve fotografování se dá za krátkou dobu urazit velký kus vpřed – klíčem k tomu jsou praktické tipy a “triky”, které vám pomohou doslova “přes noc” fotit ještě lépe. A překvapivě kvalitních výsledků lze dosáhnout i s nejobyčejnějším digitálním fotoaparátem.

Pro koho je kurz fotografování určen?

Pro každého. Semináře v této chvíli probíhají ve dvou skupinách:

A. Umím jen zmáčknout spoušť (nadšení začátečníci).
Patříte sem, pokud vlastníte jakýkoliv digitální fotoaparát, ale nikdy jste neřešili o moc složitější věci, než výměnu baterií a mačkání spouště. A říkáte si, že chcete umět ještě víc, třeba jen lépe fotit své děti či kamarády na výletě na Šumavu či do Antarktidy.

B. Umím víc než zmáčknout spoušť (mírně i více pokročilí).
Patříte sem, pokud jste již alespoň trochu propadli kouzlu focení. Nejspíš vlastníte nějakou digitální zrcadlovku či sofistikovanější přístroj než nejobyčejnější kamerku za pár tisíc. Chcete umět ještě víc, prostě být fotografem a zachycovat svět kolem vás. A o fotografování už něco víte. Kontrolní otázka – pokud na ní odpovíte ANO, patříte do kurzu pokročilých: Víte, co to je ISO a jak ho správně používat?

Jan Rybář
Fotit Nikonem FM2, slavnou “nedigitální” zrcadlovkou, vás už asi učit nebudu…

Jak kurz probíhá?

Workshop trvá 6 hodin a má dvě části: v první části vám ukážu tajné “tipy a triky” na příkladech desítek mých fotografií z celého světa (od Japonska, přes Rusko třeba po Jamaiku), v druhé části skočíme do praxe a “přinutím” vás zkusit si onu “teorii” v ulicích či parcích Prahy.

Musím něco umět?

Pro kurz začátečníků vlastně ani ne. Je jen nezbytné alespoň zhruba tušit, jak se váš fotaparát zapíná.
Pro kurz pokročilých je dobré znát přece jen trochu více, být “pánem” nad svým fotoaparátem a vědět, co zhruba se v něm děje a k čemu slouží ty různé čudlíky a kolečka.

Co je hlavní myšlenka tohoto kurzu fotografování?

K dobrým fotkám vedou obyčejné věci: vědět co a kdy fotit (a kdy naopak fotit nemá smysl), jak ve svůj prospěch využívat největšího přítele i nepřítele fotografů (světlo) a jak směřovat k nejvyšší metě: schopnosti zachytit na políčko unikátní atmosféru okamžiku. A teď ta hlavní myšlenka: Zvládnout pár hlavních triků může velmi rychle každý – a otevřít si tak fascinující svět fotografie. A pokud jste si ten svět otevřeli již dříve, stojí za to posunout se v něm ještě mnohem dál. Zkrátka: tento kurz fotografování je právě pro vás!

Podobnosti najdete ZDE (na mých stránkách Amaze.cz)

Více o tématu najdete též na mé stránce Amaze.cz – Kurzy fotografování.

 

Katalogové shrnutí termínů:


Sobota 3. prosince
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Neděle 4. prosince
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Sobota 14. ledna
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Neděle 15. ledna
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Sobota 11. února
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Sobota 4. března
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,


Neděle 5. března
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22 Praha 1,