Knížky jsem napsal už celkem čtyři, kromě detektivky Čtvrtá kostka jde o dva cestopisy a jednu vědeckou publikaci o bitvě o Kaspickou ropu.

 

Válečníci, teroristé a jiní šílenci, Jan RybářVálečníci, teroristé a jiní šílenci

Vyšlo v roce 2008, Vydalo vydavatelství Euromedia – Knižní klub.

Anotace:

Padesát příběhů zachycuje autorova nejnapínavější dobrodružství od roku 1991 až do současnosti – odehrávají se v bouřlivém Rusku, na válčištích Afghánistánu či Iráku i v palácích vládců, kteří hýbají světem: Vladimira Putina, Tonyho Blaira nebo jordánského prince.

Kniha Válečníci, teroristé a jiní šílenci obsahuje padesát příběhů, které jsou průřezem zajímavými reportážemi z různých více či méně šílených míst. Celek tvoří poměrně plastickou ilustraci toho, čím svět v uplynulých dvaceti letech prošel: od rozpadu SSSR po války v Iráku až po Guantánamo, to vše viděno očima zkušeného reportéra.

Prohlédněte si ukázkovou kapitolu ve formátu PDF: 17. příběh Čekají na zázrak. Nebo na smrt
Historky z konce světa, Jan Rybář

Historky z konce světa

Vyšlo v roce 2005, Euromedia – Knižní klub.

Anotace:

50 novinářských historek a 150 fotografií z podivuhodných míst od reportéra MF DNES Jana Rybáře. Autor vtipnou formou shrnuje příhody, jež nasbíral za patnáct let na svých cestách po Afghánistánu, na Sibiři, v Anglii, v Americe i v Iráku. Nezanedbatelnou součástí knihy jsou vynikající fotografie (Jan Rybář získal hlavní cenu v soutěži Czech Press Photo za fotografie z Beslanu), které mnohdy o neznámém kraji či dramatické situaci vypovídají lépe než slova.

Prohlédněte si ukázkovou kapitolu v PDF: Historka druhá: O koních, pojídání lišek a přetahování o afghánské kůzle

 

 

Kavkaz, Rusko a "nová Velká hra" o kaspickou ropu, Jan RybářKavkaz, Rusko a „nová velká hra“ o kaspickou ropu

Odborná práce o střetu Ruska a Západu na Kavkaze.
Vyšlo v roce 2005, vydalo vydavatelství Eurolex Bohemia.