Tato akce již proběhla – ale brzy pro Vás přichystám něco podobné…

Pro zajímavost, zde je popis té akce proběhlé:

Chcete nahlédnout do tajů tvůrčího psaní? Zajímá vás, jak napsat knihu či reportáž? Náš kurz tvůrčího psaní vám pootevře dveře k tomu, jak vznikají špičkové literární a novinářské texty. V novém kurzu vám ukážu řadu triků a osvědčených postupů, které pomohou vaše texty nasměrovat k dokonalosti, ať už se chystáte psát román, povídku, novinový článek, cestopis z dovolené nebo třeba i tiskovou zprávu.

Kurz tvůrčího psaníKde kurz tvůrčího psaní probíhá:

Centrum Cordeus (Na Dlouhém lánu 11, Praha 6)

Termíny kurzu:

Kurz má dvě části:

1. část: čtvrtek 12. dubna, 17:30 – 20:30 (3 hodiny – společný úvod)

2. část: individuálně (1 hodina individuální konzultace, osobně, mailem nebo telefonem-Skypem)
Tedy: během 1 – 3 týdnů se s každým účastníkem domluvím na datu a způsobu konzultace, přesně dle jeho přání a časových možností. Podrobnosti níže. 

Zaváděcí cena (platí pouze pro tento kurz):

1600 Kč

Jak objednat:

Napište mail na kurzy@janrybar.cz, domluvíme detaily. Anebo zavolejte na číslo 602 191 264.

Pro koho je kurz tvůrčího psaní určen:

Pro studenty, novináře, copywritery i zájemce z řad veřejnosti, kteří se zajímají obecně o kreativní psaní, literární postupy, ale také pro ty, kdo mají zájem dozvědět se „tipy a triky“ pro práci s textem v domácím i profesním prostředí.

Maximální počet účastníků: 10.

Obsah

1. část (3 hodiny): Úvod do teorie tvůrčího psaní

Dozvíte se, jak „funguje“ text, jaké postupy a triky užívají špičkové texty (novinářské i literární) a jak je možné je využít i pro obyčejné psaní. Zjistíte, čeho se vyvarovat a co naopak užívat ve svůj prospěch, jak fungují média a jakou v nich mají funkci různé texty. A zmíníme se i o tom,  jaké texty mohou zaujmout knižní vydavatelství a jak začít (a neskončit) s psaním knih či povídek.
A kdo bude chtít, dostane „domácí úkol“ – tedy text, na kterém může pracovat a který poté budeme rozebírat v druhé části.

 

2. část (1 hodina – individuální): Praktická cvičení tvůrčího psaní

Zde budeme pracovat s texty, které účastníci napíší po první části kurzu tvůrčího psaní (či již napsali v minulosti). Anebo dělat to, co konkrétního posluchače zajímá.
Například:
– lektor může po mailu zhodnotit a (a případně po skypu) okomentovat kratší text, který by posluchač rád rozebral
– lektor se může s posluchačem nad textem sejít v kavárně  (v centru Cordeus, případně někde jinde na Praze 6 nebo Praze 1)
– konzultace pro mimopražské posluchače může proběhnout i formou skypové „telekonference“

Tedy: vše je možné!

Proč tento nebývalý způsob? Snažíme se vyjít vstříc přání posluchačů minulých lekcí, aby byl kurz tvůrčího psaní co nejvíce přizpůsoben jejich individuálním přáním a časovým možnostem.

 

Mapa: jak do centra Cordeus:

Zvětšit mapu

Více k tématu najdete také na mých stránkách Amaze.cz – Stránky o všem, co jste kdy chtěli umět: Kurzy fotografování, kurzy tvůrčího psaní.